| arrriadna a întrebat:

Salut,
Invatati-ma si pe mine o treaba: Cacao se scoate din compozitie sau se inlocuieste cu faina (si daca da in ce proportie)?!

Eu fac negresa lui Pocahontas mereu ca blat de tort, dar deja suntem satui de blatul cu cacao. Vreau sa il fac "alb" (simplu) dar nu stiu daca imi mai iese compozitia dup-aia...
Reteta lui Poca = 1 ou, 1 cana zahar, 1 cana lapte caldutz, 1/2 cana ulei, 3 lg gem, 3 lg CACAO, 2 cani faina, 1 praf copt= la cuptor cam juma' de ora.
Ei, daca scot eu cacaua, mai iese cum trebuie?!

1 răspuns:
| rael a răspuns:

Eu stiu ca o lingura de faina este echivalentul la o lingura de cacao.
Oricum, tu trebuie sa stii cam ce consistenta avea aluatul cu cacao, aproximezi sa arate la fel si acum, punand mai multa faina.