Întrebare recomandată | VasyVasile a întrebat:

Salut, stie cineva cu ce mi-as putea curata husa de lipici?

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Cu apa calda?

| Krixxus a răspuns:

Apa calda si sapun lichid

| Adbbmsh a răspuns:

Incearca cu putin dizolvant (acetona) imbibat pe o bucata de vata sau carpa/prosop si freaca gentil.

| Paun_Darius_1981 a răspuns:

Indeparteaza excesul de lipici uscat cu mare delicatete, fara a distruge materialul. Fa o solutie 1:1 de sapun lichid si apa calduta, agita sa se formeze spuma. Aplica doar spuma cu ajutorul unui burete. Limpezeste de cate ori este nevoie.

| Tigrul78 a răspuns:

Simplu cu acetonă dai pe acel lipici cu o carpa ceva si se ia sigur asa am facut si eu