| Burzea a întrebat:

Salut TPU! Am o bluza de trening de la karl, alba! In urma unei pete negre am folosit degresant "glessatore"…. pata neagra a dispărut si a apărut alta mai mare si galbena. Se mai poate face ceva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil ca ce ai folosit tu sa fi continut clor. Chanteclair.

| helpforyou a răspuns:

Se pare ca nu ai folosit ceea ce trebuia.
Nu prea cred ca mai ai ce face.

| Burzea explică:

Sau daca știți vreun logo asa mai măricel ca sa l cos

| SuperFata a răspuns:

Poți aplica detergent direct pe pată și freca ușor, până ce acesta intră în țesătură, sau poți folosi soluție specială pentru îndepărtarea petelor. Lasă să acționeze conform instrucțiunilor de pe ambalaj și, după aceea, spală hainele la temperatură ridicată, la mașina de spălat.
Vanish este bun. Pui pe pată apoi bagi în mașină de spălat unde pui și acolo.
Unii mai folosesc o pasta făcută din bicarbonat de sodiu diluat cu apa, dar nu ti- as sugera sa mai faci alte teste, ca o dai în altele.
E posibil ca soluția ce ai folosit - o, sa nu fi fost potrivita pentru materialul bluzei.