| costin007 a întrebat:

am si eu o șapcă neagra care s-a decolorat, cum pot sa-i readuc culoarea? Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o sapca neagra care s-a decolorat. Sapca NIKE originala pe care am dat si 100 lei acum 2 ani. Este si impermeabila pentru ca afara daca ploua cu galeata, ai apa in chiloti, dar parul uscat. Stii de la ce s-a decolorat? De la soare!

Stii ce poti sa-i faci? Nimic. Acum mi-am cumparat una alba de la Adidas. Ca sa nu mai aiba ce decolora soarele. Dar partea proasta este ca si cu albul ai mult de lucru. Speli des la ea si mereu ai probleme cu petele galbene. Mie mi se colorase butonul din varful sepcii. Am bagat la ACE si surpriza. Mi-a aparut o mica pata galbena mai urata pe cozoroc. Din fericire e dedesubt si nu se vede. De ce s-a intamplat asta? Pentru ca ACE contine CLOR! Sa mor.

Am bagat la spalat cu VENISH. Si surpriza. Restul petelor galbene s-au curatat. Mai putin cea facuta de urat mirositorul ACE.

Tu cumpara alta. Sa nu te gandesti sa o vopsesti pe actuala pentru ca la urmatoarea ploaie or sa zica oamenii de pe strada ca mergi la bal mascat. Daca intelegi ce vreau sa spun. Exista vopsele, dar mai bine vezi de treaba.

| okays a răspuns:

Cumpara vopsea textila.

| No11name a răspuns:

Iti iei alta