| Cookie367 a întrebat:

Recent mi-am decolorat parul la salon dar nu imi place culoarea...Cum sa il readuc la culoarea natrurala fara sa ma vopsesc? Dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum, decolorarea distruge pigmentul firului de par. Culoarea ta naturala nu mai exista, iar tot felul de metode naturale pentru colorarea parului sunt pierdere de timp in cazul tau. Foloseste un nuantator ca sa nu iti agresezi parul iar, mie imi plac cele de la loncolor trendy. Cand o sa te vopsesti iar trebuie sa o faci la salon, prin decolorare se scot mai multi pigmenti pe care trebuie sa ii repui pe par. Daca aplici pe par exact nuanta ta naturala/pe care vrei sa o ai, dupa cateva spalari parul o sa ajunga la o nuanta foarte urata pentru ca nu are pigmentii aia care sa sustina culoarea. Am vazut cateva cazuri de genul si nuanta rezultata este oribila. Apeleaza la un profesionist.

3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Fara vopsire, doar sa-l lasi sa creasca si sa tai parteaa decolorata.

| Cookie367 explică (pentru Peridava):

Dar l-am colorat de la radacina pana la varfuri

| Peridava a răspuns (pentru Cookie367):

Am inteles asta. Fara vopsire nu se poate.

| SquidFTW a răspuns:

Vrei sa scapi de el urgent? Rade te n cap... sigur scapi de vopsea

| Cookie367 explică:

L-am colorat de la varfuri pana la radacina si vreau SA scap de el urgent