| Kindal38 a întrebat:

Cu ce se curăță arsura de pe exteriorul tigaii Tefal?

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Mulțumesc pentru jignirile gratuite. Eu ți-am spus doar ca nu se folosește buretele abraziv pe teflon. Dacă omul își distruge tigaia, i-o plătești tu?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa calda cu otet si bicarbonat de sodiu. Freci cu un burete abraziv _inox)!

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Salontanul):

Dacă tigaia e de teflon și folosești buretele abraziv _inox, e gata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alexandrionelu):

In primul rand ca nu te-am intrebat nimic. Lasa-l pe cel ce a pus intreabarea sa aprecieze calitatea raspunsului! In al 2-lea rand puteai sa citesti intrebarea si apoi sa sari la gatul meu. Asta este neamul romanesc: ori nu citeste, ori nu intelege ce citeste (analfabeti functionali). Era vorba de exteriorul tigaii care nu-i din teflon.

| sabin89 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e bine să fii ţâfnos. De ce îl iei aşa tare pe băiat? A făcut şi el o observaţie. Poate că a greşit, nu a citit cu atenţie întrebarea. Dar nu te-a jignit. Tu, ca om mai în vârstă, îl poţi corecta, dar cu duhul blândeţii.

| Kindal38 explică (pentru Salontanul):

Sa stii ca tu ai dreptate pt.ca am incercat asa ceva acum cateva zile si nu s-a curățat.

| Kindal38 explică (pentru Alexandrionelu):

Asa este.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru sabin89):

Cu duhul blandetii am ajuns asa! Saracii pufosi sa nu 'sclinteasca"! Majoritatea sufera de sindromul copilului "imparat": nu stiu sa se comporte si au impresia ca totul li se cuvine. Asa ca vezi-ti de raspunsurile tale si nu-mi da mie sfaturi.

| sabin89 a răspuns (pentru Salontanul):

Salontanul, ai greşit de la bun început, când ai zis "În primul rând că nu te-am întrebat nimic". Nu ştii că pe acest site se pot face şi comentarii la comentarii? Sau comentarii la răspunsuri? Ar trebui să ştii, că doar nu eşti de azi-de ieri pe aici. Pe urmă, băiatul nu a făcut altceva decât o observaţie. Nu a fost agresiv, nu a fost obraznic. Dacă reacţionezi aşa ofensat, ce exemplu dai la băieţii ăştia tineri? Nu uita că ei au nevoie de modele în viaţă; de unde să le ia dacă nu de la cei mai în vârstă? Dar hai s-o lăsăm acum aşa, să nu lungim dialogul ăsta prea mult. Poate ai fost şi tu puţin nervos. Toţi suntem uneori.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Iar n-ai priceput! Esti grav rau! E pe afara unde nu este teflon, ci vopsea. Ce dracu este asa greu? Limba romana e foarte grea! Cat despre "jignirile" gratuite de ce ai schimbat raspunsul? M-ai intrebat "la misto" (cred ca nu stii nici istorie!) ce este cu harta gresita? Nu suport oamenii ironici si nici pe cei ce citesc si nu inteleg. Acum sa nu mai schimbi raspunsul ca am facut print screen!

| Kindal38 explică (pentru Alexandrionelu):

M-am amuzat teribil! Atatea discuții pentru. o amarata de tigaie care n-a costat prea mult pt.ca am luat-o cu 100 lei si niste puncte.Mersi oricum esti simpatic.