| remus a întrebat:

Va rog, cu ce pot curata, spala o galeata de plastic si o salopeta, in galeata a fost tefal iar salopeta este patata tot de tefal pentru fatade, de exterior? multumesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vopseaua de exterior contine teflon. Galeata se va curata mai usor decat salopeta prin razuire cu un cutit si o prealabila inmuiere in apa. Salopeta insa, daca ai rabdare, razuieste fiecare pata( cele mai grosiere se vor desprine ). totusi, pe materialul textil va ramane pata!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere, Remus!

| foxi a răspuns:

Singurul dizolvant e apa!

| Incubus a răspuns:

Salopeta nu cred ca mai iese iar galeata doar mecanic (razare)sau daca este proaspata poti incerca cu diluant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La gunoi. Nu se poate spala cu nimic. ( adolf )