| Feitan a întrebat:

exista vreo posibilitate in Bucuresti sa mananci bine si ieftin fara sa gatesti (Stau singur si nu am nicio treaba cu bucataria ).

9 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La cantina saracilor.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Vezi ca sunt ogramada de cantine in Bucuresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa manaci bine si ieftin in Bucuresti, sunt sanse slabe spre deloc.
Poate gasesti o bunicuta sau vreo femeie, vecina, care-i dispusa sa-ti gateasca zilnic, pe bani putini.
Totusi, cel mai ieftin si bine, poti manca acasa, gatindu-ti singur.
Carti de bucate si retete pas cu pas, sunt cu miile pe internet, nefiind nevoie sa ai pregatire anterioara ca bucatar.
Niciodata nu-i prea tarziu sa te apuci de ceva nou, ce-ti va fi foarte util in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti la supermarketuri destule mancaruri semi-preparate, sau care trebuie numai incalzite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fotrmidabil!
Dar să pui apă într-o oală și să pui în ea o legumă la fiert, e oarece treabă mare?

| Daniel323 a răspuns:

Restaurant Osho pe Primaverii.

| Bizon95 a răspuns:

Https://caminestudentesti.ro/......n-si-bine/
cam toate hypermarket-urile au mancare gatita IEFTINA
nu foarte ieftina, dar oricum, mult mai bine decat la fast-food

ATENTIE, NU si Mega Image sau eMag (care fac delivery de la Mega Image), acolo preparatele SI semi-preparatele (inclusiv mezelurile) sunt NESIMTIT DE SCUMPE (dublu ca la hypermarket)

iar, daca vrei sa iti faca delivery de la ORICE magazin poti sa folosesti Uber Eats sau Glovo

| gogu220 a răspuns:

Depinde în ce zonă a oraşului stai.

| Adry05 a răspuns:

Ai putea învăța să gătești, există multe rețete simple pe Youtube de mâncăruri bune. nici eu nu știam să gătesc și așa m-am învățat. până la urmă doar imiți ce face una într-un video, ce-i așa greu?