| danydany2 a întrebat:

Imi puteti da o reteta buna de sandwich? Multumesc.Si funda daca e gustosbig grin.

Răspuns Câştigător
| Any_2336 a răspuns:

Eu am doua retete laughing putin ciudate dar eu numai pe astea le mananc laughing.1 cureti un cartof (Mic) il tai si il prajesti. Apoi pui cartofii pe o felie de paine mai lata, Bati un ou si il prajesti, daca e prea mare il tai in jumatate si pui jumatatea peste cartofii prajiti apoi pui carnea: salam, parizer orice prei sa folosesti eu de obicei o prajesc si pe asta si e gata sandwich-ul 1.

2 Iei o felie de cascaval si o topesti in tigaie o pui pe o felie de paine si pui peste salamul, apoi mai topesti o felie de cascaval si o pui peste salam, apoi e gata. happy

3 Mi-am adus aminte : este un sandwich maker. Iei 4 felii de paine ( 2 sandwichuri) intinzi margarina pe partile exterioare ale feliilor si pui normal carne si cascaval. Este super bun. Incearca-le pe toate dar ai grija sa nu le faci prea consistente caci un sandwich de asta te tine o zi intreaga. happy pofta buna

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://gastronomie.ele.ro/Sandwichuri_--rc6.html Sunt mai multe~!

| StefyLoVy a răspuns:

Buna! Pai una normala contine : sunca din piept de pui,cascaval,unt. Una mai diferita contine : sunca, maioneza,checap, cascaval, unt/margarina, incalzite la cuptorul cu microunde ambele. Suces!winking

| anonwhy a răspuns:

Eu am o reteta de sandwich care iti tine de foame si e sanatoasa, si una cu carne.
1. Pui o felie de paine, adaugi branza almette (firma Hochland, aroma de verdeata), salata, rosii si castraveti. Te tine cam 2-3 ore de foame. big grin
2. Pui o felie de paine, adaugi o felie de sunca/snitel sau ce alt tip de carne preferi, adaugi sos (ketchup sau maioneza sau mustar, asta la preferinta fiecaruia tongue ), salata, o felie de cascaval si castraveti / rosii/ orice leguma iti place.
Ambele sunt excelente, prima e mai sanatoasa, nu zic ca nu si a 2-a, iti tine mai mult de foame a2-a, dar contine carne, si daca tii dieta nu iti recomand al doilea. Primul merge oricand! :*