| CorcoVS a întrebat:

O reteta pentru un sandwich delicios dar relativ simplu?

Răspuns Câştigător
| Alice1234567890123456789 a răspuns:

Sandwich-uri cu branza si verdeturi
Ingrediente:

Pentru 4 sandwich-uri iti trebuie:

1. 4 chifle
2. 150 gr branza de vaci mai cremoasa
3. 2-3 fire de ceapa verde
4. o lingura rasa de marar
5. felii subtiri de castravete
6. o rosie
Preparare:

Se potrivesc tare bine pe post de "pachetel", se pastreaza fara probleme peste zi impachetate in folie. Imaginile sunt tot de la picnic, unde alaturi de Quiche Lorraine, am avut si aceste sandwich-uri. Voi reveni si cu reteta de biscuiti care ne-au indulcit finalul de stat la iarba verde.

Ceapa o speli, o cureti si o tai marunt. Intr-un bol amesteci branza cu ceapa si mararul. Optional lingura de marar o poti imparti combinand marar si patrunjel si tarhon. Chiflele le tai jumatati, cate-o jumatate o ungi cu crema de branza, deasupra pui cateva feliute subtiri de castravete si o felie de rosie.
Funda?

| awspam a răspuns (pentru Alice1234567890123456789):

Pff, tare am apa in gura, laughing

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cumperi o chiflă de la magazin și pune în chiflă ce găsești în frigider care să îți placă.

| Laura927 a răspuns:

O chifla calda
O bucata de piept de pui ( durează 5 minute sa prajesti o bucățică de piept de pui)
O foaie de salata verde
O feliuta de urda
2feliute foarte suptiri de castravete
1 feliuta de ardei gras

Si POFTA BUNA!