| expertinIT a întrebat:

in aceasta dimineata doresc sa prepar o ciocolata calda FARA lapte. ce am in casa: plicul cu ciocolata, apa, zahar. deci cum pot sa o prepar (FARA LAPTE) pas cu pas. funda

Răspuns Câştigător
| alin334 a răspuns:

Iei apa o incalzesti la microunda sau unde vrei tu, torni pliculetul de ciocolata si dupa zahar dupa gust

4 răspunsuri:
| βeĺBŷŷ a răspuns:

Fierbi apa intr-un ibric. Dupa ce fierbe pui continutul plicului(daca faci asta iese mai buna ). Apoi pui zaharul cat doresti si dupa ce amesteci o torni in cana! Pofta buna!
FUNDITA?

| latosu a răspuns:

Asta e hal de intrebare? in fine, iti voi raspunde. Deci : Iei plicul, il desfaci, torni continutul intr-un pahar mai mare(gen de bere), arunci peste apa si zaharul ( dupa gust) apoi amesteci bine, bine de tot sa nu ramana guguloaie pentru ca o sa te irite (O sa vezi mai departe de ce vorbesc). Acum compozitia ar trebui sa aiba textura vascoasa la fel ca si compozitia de clatite. Nu urmeaza decat sa pui paharul cu compozitia in congelator ( nu frigider). Pana ingheata iti poti face o cafea. Dupa ce s-a solidificat totul scoti compozitia intreaga din pahar si ti-o bagi in cur! Ba baiatule tu esti serios cu intrebarile astea? Asa intrebari, asa raspunsuri.

| KiduREMIX a răspuns:

Piu ciocolata, pliculetul intr-un pahar apoi pui apa calda in cana si amesteci.si gata. pofta buna. funda?