| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cum se numeste acel preparat culinar specific turcesc,care are ca si ingrediente:ou,rosii,ardei,piper(sau boia de ardei iute)? Nu stiu sigur daca acestea sunt toate ingredientele dar cand am mancat,cam atat am retinut.Aaa si stiu ca se mananca doar din tigaie(specific turcesc, astea le sunt traditiile) si cred ca fara furculita...adica doar cu paine, iei cu paine din tigaie.

2 răspunsuri:
| Kvelertak a răspuns:

Stiu un specificat turcesc, dar nu cu ou si d-astea, si se mananca din tigaie : halva.

| m3nt0l07CFR a răspuns (pentru Kvelertak):

Nu este asta dar mersi pentru raspunswinking