| Bodale_Ady_1997 a întrebat:

Astazi mi-a ajuns jacheta comandata cum 2 zile.
Fiind facuta din 65% bumbac su 35% poliester am si eu o intrebare.
Cum as putea sa o intretin in asa fel incat sa nu se deterioreze la spalare. avand in vedere faptul ca are manecile albe si restul este neagra.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-o purta! Simplu.

| AlexSalling a răspuns:

Dragule, nu purta o jacketa cu 35% poliester pe caldura de afara. Te vei coace de cald, mai bine nu o purta. Acel 35% iti va face apa-n spate. Daca era doar 20% poliester, mai mergea, dar nu asa. Si daca ai vrea totusi sa o porti, o speli nu foarte des (ai si tu grija sa nu ii murdaresti manecile albe) si o tii in dulap. Noapte buna!