| TelefonNOU a întrebat:

Salut, - DISPLAY ZGARIAT TELEFON NOU

In urma cu cateva zile am achizitionat un telefon de la Orange in valoare de peste 500 euro ( la liber ). Problema este ca pana a ajuns folia comandata am zgariat ecranul telefonului destul de grav... INTREBAREA mea este : Pot sa-mi mai fac asigurare la telefon in aceste conditii, avand in vedere ca asigurarea se poate face pana la 30 de zile de la achizitonarea dispozitivului.

A doua intrebare este daca se vor ocupa de display ul telefonului sau ce ar trebui sa fac sa l pot repara cu costuri cat mai mici. ( un display original m-ar costa ~ 200 euro + manopera. nici nu vreau sa ma gandesc ).

Multumesc! ( desigur voi oferi funda )

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

E display cu tot cu touchscreen? Daca sunt separate touchscreen-ul e mai ieftin.

Asigurarea nu se va putea face.
Asigurarea Basic nu acoperă daunele rezultate din neglijență sau care nu sunt datorate unui accident.

Mai multe

https://www.orange.ro/orangecare/asigurare/

| Salu134 a răspuns:

Nu poti!