| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Mi s-a înfundat wc-ul, ce sa fac?
Mi-a facut nevoia si m-am sters cu hârtie si am bagat înauntru iar apoi deodată s-a ridicat în sus cu tot (încă a rămas acolo).
Este vreo solutie ceva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, o infundare de chiuveta sau de wc se poate desfunda cu o pompa de cauciuc si cu maner de lemn, specific, de marime mai mare ca gaura de scurgere.
La wc se poate folosi pentru pompare chiar si mops rotund, cu maner de lemn.
Se umpla chiuveta cu apa pana la cca. 3 sferturi, se baga pompa /mopsul peste gaura de scurgere si se fac miscari de pompare intense, pana ce porneste curgerea apei.
Se clateste abindent dupa desfundare, se spala si se dezinfecteaza.

| Wr3nch a răspuns:

Da, chemi un instalator.

| nyoentox2002 explică (pentru Wr3nch):

Cât costa unul?

| Wr3nch a răspuns (pentru nyoentox2002):

Depinde de zona si cat de mare e problema. Nu pot da un preț.

| Brizbriz a răspuns:

Mr musculo, face un lubrifiant
ventuza, misca dopul
sarpe, scoate dopul (google dupa asta, trebuie sa infigi, sa invarti infipt, si apoi sa tragi)
manusa de cauciuc, bagi mana, scoti TAMPENIA pe care ai bagat-o, ca TU AI BAGAT-O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti hartia. Se lasă să se scurgă apa.