| anonim_4396 a întrebat:

Sangria se considera ca e tot vin?

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu, e un cocktail pe baza de vin. Nu poti spune ca e totuna. Laptele si laptele cu miere si banane nu sunt aceeasi chestie. Unul e ingredient, al doilea e un shake pe baza de lapte.

daniela
| daniela a răspuns:

Sangria este o bautura originara din Spania, facuta in principal din: vin rosu, fructe, miere sau indulcitor si foarte putin cognac sau brandyun. Deci acum ia si tu ce crezi din toate astea... predominant e insa vinul rosu

lolita
| lolita a răspuns:

Da, nu ai vazut ca pe sticla de sangria este un strugure, da e mai mult un cocktail cum a zis si psiholoaga happy

regis
| regis a răspuns:

Nu, o bautura pe baza de vin.

| adina68 a răspuns:

Avand in vedere ca Sangria este o bautura care are ca ingredient principal un vin rosu, la care se adauga citrice, consider ca Sangria este tot un vin, dar un vin mai slab si imbunatatit in functie de traditiile din Spania.