| elena a întrebat:

Serios, chiar foarte serios...
Ce este "cvasul"?
La ce este bun?
Se poate prepara in casa?
Nu vreau site-uri, ci un raspuns concret de la cineva care a preparat asa ceva, dar cu cantitati exacte.

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cvasul este o bautura racoritoare, usor acrisoara, preparata din fructe fermentate sau din paine, apa si malt.
La ce este bun? E o bautura racoritoare, asa cum am spus.
Se poate prepara cu usurinta in casa si inlocuieste cu succes bauturile carbogazoase din comert.
Mie imi place cvasul de lamaie sau de grapefruit. E usor de preparat.
Ai nevoie de 3 l de apa, 300 grame de zahar, 3 lamai (sau 2 grape), 3 grame de drojdie. Pui apa la fiert iar cand apa fiebe, adaugi zaharul si amesteci bine, sa se topeasca. Apoi se adauga lamaile taiate felii subtiri sau fasiute mici (ai grija sa le speli inainte). Amesteca bine si i-a oala de pe foc Dupa ce s-a racit compozitia, se adauga drojdia dizolvata in putin suc. Oala se acopera cu capac si se lasa sa stea 12 ore, dupa care se pune in sticle (nu in pet-uri). In fiecare sticla adauga 2-3 stafide pentru a grabi fermentarea bauturii. Sticlele se pun la rece. Cvasul e gata cam intr-o saptamana. Ai grija sa nu agiti sticlele inainte de a consuma bautura, pentru ca ea se va tulbura.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara din cate bine stiu ca sint aproape de rusi cvasul este o bautura racoritoar utilizata la rusi, are gustul acrisor. Da se poate prepara si in casadin apa, paine, malt si fermentarea unor anumite fructe.250 g paine, 4 linguri malt, intre 4 si 5 linguri de miere de albine, sucul fermentat de la o lamaie si 4 litri de apa, apa clocotita se toarna peste paine, se lasa la racit apoi se adauga peste maltul, sucul de lamaie si mierea, amestecul obtinut se lasa 48 ore apoi se strecoara s se pune in sticle la rece.

Răspuns utilizator avertizat
| yry_5615 a răspuns:

Cvasul este o bautura racoritoare cu gust acrisor obtinuta la rusi preparata prin fermentare prin fermentare din fructe sau si din apa paine si malt.la rusi se numeste Kvas