| alla21 a întrebat:

Stie cineva ce cafea are gust bun la ibric? am incercat Julius Meinl verde dar la ibric nu are gust bun.idei?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Lavazza

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cafeaua turceasca.
Facuta la nisip, din cafea arabica proaspat prajita, cu caimac. Fara fierbere.

| ALGator a răspuns:

Trebuie sa scrie pe ea ca e pentru fiert, nu pentru filtru electric.
La ora actuala se vinde mai putin cafea de ibric.
Mai exista cafea araba (din tari arabe, nu arabica) care e si cu cardamom. O aroma buna pentru cel caruia ii place.
La o cafea sunt trei caracteristici care dau gustul: gradul de prajeala, gustul acrisor si consistenta. Unii producatori, cel putin pentru cafeaua de filtru, arata acesti indicatori in forma a trei "ceasuri".
Succes, poate ne spui ce ai gasit.

| Szabii a răspuns:

Incearca Lavazza.

| dummitrualex87 a răspuns:

Poti incerca cafeaua de la www.contegocafe.ro Sper ca te-a ajutat!

| Lovebuggy a răspuns:

Fortuna verde