| mihamihaela12 a întrebat:

Stie cineva cum poti face mobila pentru papusi?

Răspuns Câştigător
| Enki a răspuns:

Incearca din carton acoperit cu papier mache, apoi dupa ce se usuca poti sa il pictezi cu ce culori vrei.
Si daca nu sti ce este papier mache...cum sa iti explic, rupi niste bucatele de ziar si le pui peste cartonul ala apoi dai cu aracet peste. poti folosi o pensula ca sa intinzi aracetul.

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Carton acoperit cu papier mache apoi dupa ce se zvanta poti sa pictezi cu ce culori vrei tu. seara faina.

| Kindly a răspuns:

Din lemn de pluta sau carton acoperit cu papier mache. Sau ai putea cere ajutorul unei firme de mobila, prefacandu-te ca vrei sa cumperi le ceri detalii despre cum a fost realizata.Sau sunt tot felul de tutoriale pe youtube, cred. Inceraca cuvinte cheie gen : doll house furniture DIY (do it yourself)