| CARMENCITA a întrebat:

Stie cineva cum pun castraveti la murat vara, ca am incercat o reteta si nu s-au acrit?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Corinatone ti a dat reteta e ok dar nu ai rabdare probabil. se vor acri si vor fi ok /

2 răspunsuri:
| CARMENCITA explică:

Se acresc si daca nu-i pun la soare? Apa o pun fierbinte peste ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui castravetii in borcan apoi, fierbi apa la sfarsit pui sare ( la 1L apa pui 1 lingura de sare grunjoasa), dupa ce s-a racit apa, o torni peste castravetii din borcan. Pt. gust poti strecura printre castarveti marar si usturoi. Succes!