| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se fac batoanele de ciocolata din lapte praf?
ca nu mai stiu...multumesc
fundita, normal.

Răspuns Câştigător
| mihaela098 a răspuns:

Se pune lapte praf cu unt si cacao intr un vas se amesteca bine pana ce se face ca o crema apoi intr un alt vas se pune zahar si un pic de apa si se lasa sa se dizolve zaharul apoi se pune la foc pana ce se face ca un sirop(ca la dulciata) si se amesteca siropul cu crema aia, se pune in forme unse cu unt sau in ce ai u(o tava ceva) si se lasa la racit love struck pofta bunahappy

2 răspunsuri:
| rahelyta a răspuns:

Eu am facut de aicihttp://www.reteteculinare.ro/......casa-2646/ si a iesi foarte bun. funda:D

| PieceSign94 a răspuns:

Daca imi amintesc eu bine cum am vazut...thinking
Ai nevoie de cacao, lapte, laptepraf.
Se amesteca si in timpu amestecarii pui laptele praf.
Succes happy