| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi ciuperci urechi de lemn?

9 răspunsuri:
| cevabun.ro a răspuns:

Dacă locuiești în București, poți cumpăra ciuperci urechi de lemn de la supermarketurile din Europa (zona Colentina). Există câteva supermarketuri și în complexul Dragonul Roșu.

Se comercializează deshidratate la pungi de 500 g și 1 kg. Ca să le folosești la gătit, trebuie să le lași în apă înainte de a le găti (minim 30 minute).

kratos
| kratos a răspuns:

Eu ti-as propune sa incerci daca poti sa vorbesti cu cei ce aprovizioneaza restaurantele chinezesti ca ei le folosesc cel mai mult si stiu mai bine.

| llynab a răspuns:

Urechi de lemn poti cumpara si online de la asianhomegourmet-online.ro, de fapt au multe tipuri de condimente si tot felul de accesorii asiatice!
http://www. asianhomegourmet-online.ro/retete-accesorii-si-cadouri-urechi-de-lemn-398. html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:GNAfxe5Se0QJ:...lr=lang_ro
Asta este un magazin cu specific chinezesc, aici gasesti si ciuperci urechi de lemn, este in Colentina in Bucuresti dar nu se poate sa nu fie si in alte orase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca inca mai cauti, exista un site de unde poti comanda online, cinciarome.ro. Am luat de acolo ciupercile deshidratate, asa cum a zis si cevabun, pe care le-am lasat in apa vreun sfert de ora. Au iesit foarte misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In dragonu rosu nr 1 la magazin alimentar chinezesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Dragonul rosu, mai exact Megashop etaj 1

| Ingrediente a răspuns:

Poti cumpara urechi de lemn de pe site-ul http://www.ingrediente-mancare-chinezeasca.ro

| nykos a răspuns:

Intra pe chinese-spice.ro