| winnie889 a întrebat:

Stiti vreun aparat sau robot de bucatarie care sa taie si cubulete(mici ca pentru slata de boeuf)?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a taia cubulete, trebuie sa tai in 3 planuri: intai feliute, in a doua faza firulete, iar in ultima faza cubulete.
Acesta se poate face atat cu un cutit, cat si cu o rindea de varza sau asemanator.
Exista si scule speciale de rindeulit care au un capac-maner protector in care poti tine leguma pana ce o tai, fara sa existe pericol de accidentare.

| Catalina990099 a răspuns:

Da, este un robot de la Bosch. Se numeste Profikubixx