| anonim_4396 a întrebat:

Sushi chiar se face cu peste crud? E sanatos?

8 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da, cu peste crud si este foarte sanatos!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Sushi e foarte bun şi crud! Atenţie însă poate deveni teribil de toxic, chiar mortal dacă nu este pregătit cum trebuie!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Da, sushi-ul se prepara cu felie de peste crud de cea mai buna calitate si putin otet. Felia de peste este pusa pe o buleta de orez, cu un pic de wasabi (hrean japonez).

| alexandra_1780 a răspuns:

Chiar se face cu peste sanatos...de sanatos cred ca e sanatos, dar nu stiu ce sa zic... mie nu-mi place.acum depinde de gusturile fiecaruia

| DMV a răspuns:

Incearca si biftecul tartar. E una dintre mancarurile mele preferate.

| ICanLoveYou a răspuns:

Da sushi se face din felii crude de peste si e foarte sanatos.big grin

| bayatdolce a răspuns:

Imperia... ce poate fi " teribil de toxic, chiar mortal dacă nu este pregătit cum trebuie!
"? decat sa nu aiba pestele ceva da daca nu sti tu sa rulezi orezu si pestele si restul ingriedentelor nu inseamna ca sushi-ul ala e mortal

| misterios a răspuns:

Eu sunt asiatic si chinezi sunt dar eu nu-s chinez si arb dar am mancat shusi si e bun nai vazut ca atunci cand nu sa descoperit focu bastinasi mancau crud si nau murit au murit in timp ce vanau sau de batranete de nu de la peste crud