Întrebare recomandată | ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

TPU nu stiu ce sa mai mananc m-am saturat sa mananc mancare simpla supe, carne prajita, piure, gratar etc dati-mi sfaturi pentru mancaruri simple.(am 15 ani).

11 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Spaghete,ouă,cartofi prăjiţi, caşcaval pane, sandviş, chiftele, şniţele.

| ocrucianu a răspuns:

Retete simple si rapide sunt cele de paste.
Ex. Spaghete carbonara sau Penne all'Arrabbiata.
Retete exista variate, pe internet. Eu le fac cand se iveste la masa cineva neanuntat.

| iurii75 a răspuns:

Lichi în bot şi poc la ciafă, sau răbdări fripte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandvis, cartofi prajiti, oua, salate, pizza.

| vangaelis a răspuns:

Te-ai saturat de mancaruri simple dar vrei sfaturi pentru mancaruri simple. Esti sigur ca nu ai gresit undeva?

| lizemm a răspuns:

Poti sa faci varza calita, o mancarica de ciupperci, mazare, un bors cu sfecla rosie, ficatel... http://www.e-retete.ro/retete/rosti uita-te aici si o sa gesesti ceva simplu si gustos. pofta buna;)

| adrian22000 a răspuns:

Daca esti inca in cautare de mancaruri simple, uite sfatul meu :
- Daca imi plac mancarurile "Hot/iuti" Te sfatuiesc sa tai o ceapa marunt (cubulete) apoi sa adaugi Sos de rosii, ulei, sare si otet. (depinde de cantitatea de ceapa folosita ) apoi amesteci si obtii o salata de ceapa care te tine treaz o saptamana. Ai grija sa nu ramai fara hartie igienica. Vei avea nevoie! laughing
Mai are rost sa intrem : Funda? laughing

| alexbanu a răspuns:

Baga 2a zile Ciuc, fara sa mananci si dupa mananci lemne laughing

| Madutzaaa2317 a răspuns:

Pizza,spaghete carbonara, cu ton.