| Robert8764 a întrebat:

Un hamburgher sau un sandwich pregatit acasa: ( care de pui, cartofi pai, varza, ceapa, castraveti ardei murati, ketchup, maioneza, sos de usturoi) este la fel de daunator ca cel facut la mcdonalts sau kfc?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este DELOC "dăunător" - din contră, este SĂNĂTOS!

Evident, cu condiţia ca : respectivii cartofi pai să NU fie foarte prăjiţi ( şi să nu fie acei cartofi congelaţi ), castravaţii + ardeii muraţi să fie preparaţi acasă ( nu cumpăraţi ), la fel şi cu maioneza + sosul de usturoi...

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ce e facut acasa e mai sanatos decat ce e cumparat din oras, cu siguranta.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, produsele de mai sus ce le-ai insirat, nu sunt sanatoase deloc, deoarece nu sunt mancaruri asa bine preparate. Cauta sa consumi numai mancaruri reci sau incalzite sau preincalzite, mai ales la cuptorul cu mirounde. Mancarea bine preparata, este intotdeauna fiarta! Si este si cea mai sanatoasa!

| raresandrey a răspuns:

Evita ketchup si maioneza dar chiar si asa colesterolul se aduna in sange pentru ca sunt prea multe alimente la un loc.

| Byucc a răspuns:

Nu. de obicei la mc sau kfc carnea si cartofii sunt incalziti si reincalziti de 25473583647 de ori la cuptorul cu microunde happy

Răspuns utilizator avertizat
| disa a răspuns:

Daca lasi cele 2 intr-un dulap timp de 10 zile, cel de la fasfood ramane intact(sau macar nu o sa faca mucegai). Mucegaiul este dovada ca alimentele sunt proaspete si fara o tona de chimicale injectate ca sa traga la cantar.