| Ogot a întrebat:

Un lipici care lipeste hartie pe textile?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cănd vei spăla textila ce faci?

| sierra1 a răspuns:

Aracet: simplu și eficient

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Și prenandezu lipeste foarte bine multe tipuri de materiale și obiecte, dacã e folosit în mod corespunzãtor, adicã aplicat un strat subțire pe ambele suprafețe ce urmeazã a fi lipite, și așteptat cam 2~ 5 minute înainte de a efectua lipirea, ca sã se usuce puțin.

| cristi202 a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Prenadezul era "adezivul universal" prin anii 80-90, se cam gasea in casa oricarui roman. Bun, foarte bun la o multime de chestii. Singurul lucru urit la el era mirosul. Dar nu era prea departe de acetona cu care mama mea isi curata lacul de pe unghii happy. Insa, pentru ce facea, merita sa il suporti. happy
Acum sunt zeci de variante, bune, sau proaste, cu miros sau fara miros, ca nici nu stii ce a alegi daca nu ai mai lucrat cu ele, dar, desi o solutie veche, prenadezul ramane o solutie viabila