| OmObisnuit a întrebat:

Unde gasesc amidon de cumparat? La chioscuri n-are, se gaseste la magazine mari ca kaufland/carrefour?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aaa... da.
Nu stiu, la mine găsești si la chioșcuri.

| Alverto a răspuns:

Depinde ce amidon
Amidon de porumb, daca da
Carrefour, Kaufland, aproape orice supermarket

| Elelei a răspuns:

Candva se gasea in orice magazin.
Acum, am sa te intreb: amidon pentru apret? Nu cred.
Amidon alimentar? Gasesti in hipermarketuri sau in magazinele mai mari. Chioscurile alimentare nu se incurca cu el pentru ca nu multi folosesc.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Amidon de porumb gasesti la majoritatea hypermarketurilor precum penny, profi, lidl, carrefour, desigur, produs de dr. oetker. La mine gasesc si la magazine alimentare.