| Adinaamina a întrebat:

Unde gasesc ciocolata plastica si alti colorant negru.sau cum sa reusesc sa-l fac?

Răspuns Câştigător
| Joannaa a răspuns:

Buna uite cum trebuie sa faci, trebuie sa pui:115 gr ciocolata alba
42 gr miere de albine sau 115 gr ciocolata neagra
52 gr miere de albine,se pune ciocolata pe baie de aburi la topit, si cand e topita adaugam mierea si luam de pe foc amestecam pana ce ciocolata se desprinde de pe pereti oalei, punem pasta in folie si dam la frigider 24 ore,o scoatem din frigider, si apoi modelam ce dorim din ea, sper ca te-am ajutatwinking