| Anonimuserr a întrebat:

Unde gasesc si eu Somon salbatic, nu cel care este prin hipermarceturi adica somon normal. Eu as dori somon salbatic am vazut si pe internet si am citit in unele reviste. Unde pot gasi? Prin ce supermarketuri sau hipermarketuri pot gasi?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Intr-adevar,in piete si in hypermarketuri se gaseste doar somon de cultura care, se spune, difera ca gust de cel salbatic.Ma voi interesa si eu.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce intelegi tu prin somon "salbatic"? Orice somon este salbatic inainte de-a fi pescuit. Somonul nu e genul de peste care sa fie crescut in mod artificial.

| Roxy_9585 a răspuns:

Poate se gasesc doar in Delta

| Anonimuserr explică:

Nu eu. Eu am citit intr-o revista. O persoana spunea ca a gasit intr-un magazin somon salbatic ( evident nu a dat nume ce magazin e ). Si de asta v-am intrebat. A spus somon salbatic este un alt soi de somon mai slab in grasime decat cel normal.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Chair nu stiu

| marmota_8713 a răspuns:

Vorbeste cu ursii aia de la national geographic