| JohannaStone a întrebat:

Unde pot gasi iaurt natural in comert in Bucuresti? De la ce marca sa caut? E vreo diferenta intre acest tip de iaurt si iaurtul Oly (pe care il consum de obicei) sau Danone de la marketuri? Stiti si vreun magazin unde pot gasi mai multe produse organice/naturale?

2 răspunsuri:
| diamantany a răspuns:

Ceau iti propun ceva ia lapte de la piata si fa tu iaurt natural acasa.Iei 1 litru de lapte ii fierbi il lasi la racit doar cat sa fie calduta si iei un iaurt danone cremoso si pui 4 lunguri in lapte calduti si amesteci foarte bine si pui in pahare si lasi la cald pana a doua zi. E asa de bun nici nu se compara cu astea de la magazin succes

| habibita05 a răspuns:

Daca vrei iaurt natural cel mai bine ar fi sa-ti faci in casa. pune intr-o oala 2 l de lapte sau chiar unul depinde cat iaurt vrei sa faci incalzeste-l putin sa fie f putin caldut apoi pune jumate de cutiuta de danone amesteca foarte bine acopera-l cu capul oalei inveleste-l in 2 prosoape 2-3 zile si e gata.este cel mai natural fara conservanti etc etc.