| BRG a întrebat:

Vă plac prăjiturile, și dacă da care? Dar mîncarea gătită?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prăjiturile de casă, nu mă omor cu mâncarea gătită.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prajiturile cu frisca si fructe.
La mancare nu sunt pretentioasa daca gatesc eu, dar prefer tot ce se poate gati la Steamer(abur) si gratar(pui, frigarui din piept de pui, peste).

lolita
| lolita a răspuns:

Imi place tot ce este dulce, cel mai mult placinta cu mere. mancarea gatita de asemenea cu toate ca mai mananc si mancare semipreparata ca-i mai rapida laughing

| micurutza2005 a răspuns:

Imi plac toate prajiturile mai ales alea cu crema multa si dulci, amandina e una dintre preferate dar sa fie facuta buna ca am mancat si care nu mi-a placut, si torturile facute de mine sunt super bune, unul dintre ele e cu curmale si crema de oua pe aburi mmm, si cele cu albus de ou gen bezea imi plac, si la mancare :sarmale fierte in oala mea de lut cu putina sunca afumata de casa, fasolea mai imi place cu ciolan afumat, o fac foarte buna, si gratar de cotlet imi place, si ciorba mea de vacuta sau taraneasca sau cu perisoare, imi place tot ce e gatit bine cum s-ar zice.

| Farcas a răspuns:

Mie`mi place alea cu fructe si ecler`ul.Si ca mancare preferata mea e pizza, spanacul, shaorma(facuta in casa)

| Rebecca86 a răspuns:

Ca prajituri eu prefer salamul de biscuiti si negresa; iar ca mancare orez gatit dupa reteta egipteana, simplu de facut dar delicios.

| isa_9377 a răspuns:

La prajituri imi plac coltunasi branzoaica clatitele cu gem iar la mancare gatita imi place

ciorba de perisoare
ciorba de burta
sarmalele
mamaliga cu tocana din carne de oaie/miel