| Zasha94 a întrebat:

Va place borsul cu fasole si fasole batuta? big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nici o problemă, noroc că NU-s "gravid" rolling on the floor

Oricum, am "scăpat" cu bine şi n-am avut "coşmaruri gastronomice" happy

O seară/noapte frumoasă.

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ar merge o porţie de fasole "bătută"/frecată cu vreo 2 bucăţi de cârnaţ tradiţional ( afumat ) de porc şi o salată de varză murată happy

Mi-ai făcut poftă şi o să am "coşmaruri gastronomice" la noapte laughing

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bursuc001):

Pune mana si gateste!laughingCa doar nu vrei sa ai,, pofte ''big grin

| Zasha94 explică (pentru bursuc001):

Hahaha big grin imi cer scuze ca ti-am facut pofte laughing :*

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, da, aşa ar TREBUI - dar, mai aştept vreo 2-3 săptămâni deoarece, doar săptămâna trecută am preparat o iahnie de fasole cu cârnaţ afumat happy

| Zasha94 explică (pentru bursuc001):

laughing. :* O zi frumoasa!happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Zasha94):

Mersi happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Zasha94):

Nici o problemă, noroc că NU-s "gravid" rolling on the floor

Oricum, am "scăpat" cu bine şi n-am avut "coşmaruri gastronomice" happy

O seară/noapte frumoasă.

| PedoBarbie a răspuns:

Fireşte. Place la mine.

| pietrean a răspuns:

O singura litera "papata"(literea a,de la "fasole batuta),da alt inteles intrebarii tale:bors cu doua feluri de fasole(boabe si batuta).
Dar, prin deductie, DA, imi plac amandoua, dar facute ca in Moldova.

| Zasha94 explică (pentru pietrean):

Scuza-ti blushing m-am grabit blushing. Da..asa ca in Moldova. MA ofer sa tii le preparbig grin

| pietrean a răspuns (pentru Zasha94):

Iar te-ai grabit! Acum ai pus o litera in plus:i ("tii").Dar, am dedus sensul afirmatiei!
Multumesc, stiu sa le prepar pe amandoua! Chiar locuiesc in Moldova.

| mada1820 a răspuns:

Da imi plac sunt bune.

| rabbit2014 a răspuns:

Da,mai ales borsul cu fasole

| BellaCullen14 a răspuns:

Hmmm, da. Eu oricum nu ma prea omor dupa carne, asa ca, da, imi place. : D Tie?

| ShdDidutz a răspuns:

Da! Da! Da! laughing))