Stefan
| Stefan a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Cum se pun rosiile si pepenii verzi la murat fara sa se inmoaie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca k praful vinobran este f bun apropo stii ca eu nu fierb bulionul de rosii? doar le macin si la 8 kg de pasta adaug 1 plik de vinobran amestec si gata, simplu si f usor si e mereu proaspat si la muraturii, tot la fel fac incearca si tu

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu folosesc Pikant fix, urmez instructiunile de pachet si in plus pun hrean.

| mariazet45 a răspuns:

Pui pepeni apoi rosiile cu toate ingrdientele pentru murat si adaugi apa oparita, apoi 3 zile la rand scurgi apa o infierbinti si o pui la loc. la un litru de apa pui o lingura de sare, sa pui si mustar boabe conserva foarte bine.

| Nastia a răspuns:

Eu stiam de o metoda de a pune vodca in pepene pentru a bea lichidul mai tarziu,...

Răspuns utilizator avertizat