| diana_2320 a întrebat:

Vine craciunul si nu stiu ce sa fac de mancaresad nu am nici o idee.ma gandeam sa fac sarmalute, salata boeuf si nu mai stiu cesadplus ca barbatimiu cumpara peste o saptamana un porc, ce as putea sa gatesc din el?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Ciorba acra cu zarzavat, mezelurile de porc(carnati, cartabosi, jumari, piftie), sarmalute, cozonac si prajitura. Daca mirosurile lor nu le regasesc in bucatarie si pe ele nu le vad aranjate pe masa, nici nu realizez ca e Craciun!

1 răspuns:
| simf a răspuns:

Lasa-ti fantezia sa zboare si fa astfel incat masa sa fie pina de culori. poti face rulouri din muschi de porc (sau rulada), chiftele cu multa verdeata, alege niste carne impanata, fierbe-o in zeama de vaza si apoi da-i cu boia. inventeaza tu pe marginea cartii de bucate, dar nu uita sa fie multe culori pe masa.