| Barajag a întrebat:

Vinul rosubig grin
Dintre Cabernet Sauvignon si Merlot, care credeti ca este cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| anonim24 a răspuns:

1. Cabernet Sauvignon
Descriere: Acesta este unul dintre cele mai cunoscute vinuri rosii. Cabernet Sauvignon este recunoscut pentru gustul si aroma desavarsite; este bogat, intens, cu putin gust de cirese sau ierburi aromate. Cand lasi putin vinul in cupa si te uiti la el vei observa nuante de afine sau stejar. Cabernet Sauvignon este un vin uscat datorita taninului pe care il are - acidul tanic este cel care face ca acest vin sa-ti dea senzatia de gura uscata.

Merge cu: Un vin rosu excelent merge la o masa bogata. Cabernet Sauvignon se bea cand mananci carne buna, precum rata, vita picanta, iepure, carnati, sau rinichi. De asemenea, merge si la o masa de branzaturi aspre.

2. Merlot
Descriere: Merlot este poate cel mai accesibil vin rosu pentru cei care nu sunt initiate in aceste taine, si are gust de ierburi aromate. Mai putin sec decat Cabernet Sauvignon, Merlot are tente de afine, prune, ciocolata si vanilie.

Merge cu: Merlot este un vin versatil. Il pot asorta la o mancare nu prea aromata, dar merge excellent si daca mananci vita sau miel. La fel de bine merge si la o masa pe care ai o rata gatita cum trebuie. De asemenea, Merlot merge cu mancarurile italiene consistente.
eu cred cel mai bun e cabernetul

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Amandoua merg foarte bine daca sunt baute cu putin Pepsi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer Lacrima lui Ovidiu, semidulce.
Pa, pa.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cabernet-ul. Este in primul rand cel mai elegant.

| Roby67 a răspuns:

Cabernet Savignon este foarte bun pentru femei, daca al bea barbati!

| Cσσкiє a răspuns:

Mie îmi place Cabernet Sauvignon ( da, mă laud şi eu, am luat o gură de Revelion, mai mult nu puteam, am 12 ani ).

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In Romania difera mai mult dupa producator decat dupa soi laughing Cand eram mai mititel imi cumparam frecvent cabernet sauvignon murfatlar.

| Farcas a răspuns:

Cabernet Sauvignon!

| mariobros a răspuns:

Cabernet, Merlot este prea taninos, sec.

| iuliancico a răspuns:

Cred ca a aparut anonim...eu eram cu merlotu'winking

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Incearca Kagor si spune-mi ce parere aiwinking

| Alice_6278 a răspuns:

Cel mai bun:Merlot.

| Zăppă a răspuns:

Merlotul imi place cel mai multtongue

| mariapow a răspuns:

Merlot:X

| kingiulian a răspuns:

Vinul rosu e mai sanatos si cabernet este ca berea si merloat nu este bun de org

| Aurel812 a răspuns:

Vinul rosu e un vin' greu'. mai buna e o "Busuioaca de Bohotin". Garantat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cabernet Sauvignon, are o savoare deosebita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vinul rosu este bun pentru femeie numai daca-l bea barbatulwinking

| TooNight a răspuns:

Merlot!

| lilly_3005 a răspuns:

Merlothappy mie imi place mai multhappy