| βeĺBŷŷ a întrebat:

Vreau sa fac tiramisu. Daca nu am mascarpone ce pot folosi in loc? (fara branza)
P.S daca am frisca lichida si daca o "bat" cu mixerul devine frisca tare?

Răspuns Câştigător
| BlackVeil a răspuns:

Eu am folosit o smantana grasa, cand n-am avut mascarpone si mi-a iesit bun.

2 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Tiramisu se poate face numai cu mascarpone.Asa e reteta.Si da, daca "bati" frisca lichida devine frisca consistenta, tare.

| anutza6117 a răspuns:

De asta se numeste tiramisu, pentru ca are mascarpone.imi pare rau, dar numai cu mascarpone se face. sper ca te-am ajutat