| alexxyaSweet a întrebat:

La tortul Tiramisu,branza aia,Mascarpone, se poate inlocui cu altceva?.

Fundaaa :*

Răspuns Câştigător
| th4inspiration a răspuns:

Crema de branza Mascarpone se poate ilocui cu "cerma de unt cu gust de smantana" dar vezi sa fie dulce nu sarata, sau o alta crema de branza precum philadelphia, sau almete, toate cremele de branza sunt ok pentru Tiramisu, conteaza sa-ti iasa bun happy

| th4inspiration a răspuns (pentru th4inspiration):

Si tiramisu e o prajitura mai degraba decat tort happy;
Mascarpone este folosit in reteta originala prajiturii, dar nu e neaparat ca sa folosim si noi, fiecare are propria reteta de facut Tiramisu. Pofta buna!

6 răspunsuri:
| Brittanie a răspuns:

Bună! Din câte ştiu se poate înlocui cu brânză dulce. Bon apetite!

| Maomau a răspuns:

Da se poate inlocui cu branza proaspata de vaci pe care o amesteci cu frisca proaspata ca sa fie mai cremoasa!

| para001 a răspuns:

Reteta trebuie sa o respecti exact cum scrie la carte.

| MotanuJmekerit a răspuns:

Da se poate inlocui cu nuca de cocos. atatea stiu doarlaughing

| Dyxxuu a răspuns:

Nu din cate stiu eu, branza aia e un element important pentru crema, e chiar elementul de baza.