| sopranaCadaverica a întrebat:

Vreau sa fac un pate de fasole rosie (boabe la conserva) si pentru asta trebuie sa mixez intr-un blender fasolea cu restul ingredientelor. Nu am blender. Fasolea rosie la conserva e destul de moale incat sa o pot "freca" la mana?
Raspunsuri serioase, va rog. Mersi

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca cu ustensila pentru facut piure (nu mai stiu cum se numeste). Fasolea la conserva nu e moale, o sa te chinui putin dar merge.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bagă mixerul în ea, merge bine!

| JackR a răspuns:

"Pate de fasole" vrea sa fi o denumire pompoasa pentru traditionala fasole facaluita? Daca raspunsul este afirmativ, ma intreb de unde luau blendere taranii romani acum 200 de ani. Si daca totusi gaseau pe undeva, de ce i-au spus "facaluita" si nu "blenderuita"?!

| sopranaCadaverica explică (pentru JackR):

Nu e fasole facaluita, ''pateul'' contine si rosii solide + ardei copt. Deci teoretic trebuia un robot de bucatarie ca sa se mixeze bine, trebuie sa iasa o pasta.