| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Vreau sa pregătesc un tort dar nu am idei, asa ca apelez la voi. E ziua prietenului meu în curând și as vrea sa ii fac o surpriza. Îmi puteți propune voi câte ceva? As vrea sa aflu și rețete noi. Mulțumesc.

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca esti incepatoare eu zic sa nu te bagi la blaturi.Mai ales daca nu ai forma speciala
Cumpara macar blatul.Mai cumperi 2 cutii de marscapone si una frisca.Le amesteci cu ajutorul unui mixer.Pe asta il fac si eu.
Mai fac tort musuroi de cartita, foarte bun si asta.reusita sigura.
Ar merge tortul diplomat cu multe fructe si frisca.
In comert exista cutii cu mixuri pentru tort de ciocolata cu instructiuni.
Daca bugetul este mai mititel poti opta pentru tortul din biscuti cu budinca.
Orice ai face e IMPORTANT ca o faci din dragoste1

| zilog a răspuns:

Te dai cu frișcă toată și pui ceva fructe anas capsuni pe tine

| sweetys a răspuns:

Dacă vrei sa fie făcut de tine, ia blatul din comerț, fiindca nu îți garantez ca îți va ieși. Și după poți sa îl ornezi cu ce vrei tu. Cu fructe și frișcă sau cu sirop și ciocolata (deși e prea mult) poți sa faci creme diferite sau sa le cumperi și doar sa le prepari (cum *** cele de la dr oetker), sunt și diferite ornamente din marțipan sau zahar pe care poți sa le pui, sau bomboanele. Sau varianta mult mai simpla și comoda, ii dai comanda.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Fă-i un tort cu chipul lui asta este propunerea mea Findcă Rețete de tort nu știu doar să caută pe YouTube săți las link

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Https://youtu.be/P2Dgz8-hz2E
Bucătărie lui Rodica im place tortul cum arătat

Răspuns utilizator avertizat
| alex241 a răspuns:

Părerea mea e că un tort homedade ar avea mult mai mult succes, decât un tort făcut la cofetărie. Poți intra pe YouTube și să cauți rețete pentru tort. Dacă vrei ceva mai simplu, poți face un tort fără coacere, sau un cheesecake. Se face foarte ușor și într-un timp relativ scurt.