| kathgilbert a întrebat:

Vreo reteta de dressing de iaurt stie cineva?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Elena, uite cum fac eu: 2 iaurturi,
1 lamaie,
patrunjel, marar,
sare, piper, ulei masline, si putin cimbru verde, usturoi facut pastalove struck se curata verdeata, se adauga iaurtul, sare, pasta de usturoi, piper, ulei, zeama de lamaie, si pofta bunahappysmug simplu, dar gustos si eficient...app eu si la mujdeiul de usturoi cand il fac pasta pentru friptura, acum ca este verdeata slava domnului, adaug mereu, patrunjel, marar, la salate numai zic...

| devine a răspuns:

Pui un iaurt si eventual o lingura de smantana + o lingurita mustar + 1 catel de usturoi pisat + patrunjel tocat(optional) + oregano sau cimbru uscat presarat