| anonim_4396 a întrebat:

A comandat cineva vreodata de pe Aliexpress? In cat timp ajunge comanda?

3 răspunsuri:
| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Am achizitionat o gramada de produse pana acum de pe Aliexpress, chiar trebuie sa imi ajunga curand 8 comenzi...
Comanda difera de transportatorul pe care il alegi (cainiao, yanwen, china post), dar dureaza in principiu intre 3-7 saptamani...Sunt sanse ca comanda sa nu iti ajunga dar totul se poate rezolva printr-o „disputa" in care iti primesti banii integral inapoi!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Am facut zeci de comenzi pe Aliexpress. Durata livrarii comenzii tine de mai multe aspecte, am avut comenzi care mi-au ajuns in 2 saptamani dar si comenzi care au ajuns in 3 luni dar majoritatea au ajuns cam in termen de o lună. Iar cand comanzi vreun produs de acolo, sa comanzi doar de la vanzatori care au rating peste 90% ( cand intrii pe fiecare produs, undeva mai in josul paginii iti arata numele vanzatorului si ce rating are).

| Simpatic a răspuns:

Pot sa ajunga in 2 saptamani sau in 50 de zile, mai ales cele din china cu free shiping ajung greu