| MariusCatalin233 a întrebat:

Am comandat ceva de pe amazon(.com) de 50 de dolari, va trebui să plătesc taxe vamale? Și dacă da, cam cât de mult?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Sub $100 nu se platesc taxe vamale si nici TVA.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

AnaMaria50 iar da raspunsuri tampite si incomplete. Pana la 10 dolari nu platesti nimic. De la 10 dolari pana la 149 inclusiv platesti TVA. De la 150 in sus platesti si taxe vamale. Daca obiectul (sau obiectele) este din UE nu platesti nimic din astea doua. Spun asta pentru ca Amazon are si depozite in UE.