| shippo3313 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu taxele de import. Vreau sa fac o comanda in valoare de 142 de dolari (imbrcaminte, o figurina din plastic si stickere), plus livrarea 65 de dolari. As vrea sa stiu daca va trebui sa platesc ceva taxe vamale cand va ajunge pachetul in Romania si aproximativ de ce suma va fi vorba.

Tin sa mentionez ca am mai comandat sin SUA in trecut, doar ca valoare pachetului era mult mai mica si nu a trebuit sa platesc nimic in plus.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vei avea de platit 8 RON + TVA. Asta daca nu prinzi vamesul intr-o pasa foarte buna sau o zi de luni lipsit de chef si te iarta...