| Elizadiabeta a întrebat:

Am cumparat cu costum de baie de la kaufland si am platit cu cardul, il pot returna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca dar magazinul nu este obligat sa ti-l primeasca. Obligatia de a primi marfa o au doar magazinele online.

| Elelei a răspuns:

Teoretic, da. Nu conteaza modul de plata.
Dar tocmai am vazut zilele trecute la ei un afis mare ca din motive de igiena, costumele de baie nu se returneaza. Incearca totusi.

| DanielPH a răspuns:

De regula nu se returneaza articolele vestimentare de genul: slipi, chiloti, boxeri
Nu conteaza ca i-ai platit cu cardul, cash, ca i-ai comandat online, etc...
Suna si intreaba, sau du-te la respectivul magazin si vezi ce si cum, cine stie.