| titusfresj a întrebat:

Am cumparat in luna aprilie un laptop de la Media Galaxy din Braila. Mi s-au stricat boxele, ma rog. l-am dus inapoi sa il trimita ei la service, avand in vedere ca era in garantie. Asta s-a intamplat pe data de 6 septembrie. Pe certificatul de garantie scria ca reparatia si transportul si toate cele pot dura maxim 15 zile calendaristice (nu lucratoare). Maine se implinesc 15 zile si nu mi-a venit laptopul. Dupa aceste 15 zile ce pot face? Ma duc la OPC, Media Galaxy este obligat sa imi dea alt laptop. Daca ma poate lamuri cineva.

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Mai astepti cateva zile poate nu au avut timp sa il repare si intarzie putin, dar sa ai grija sa nu te tot amane pana iti iese din garantie ca atunci ai pierdut tot, daca mergi la ei si inca nu l-au adus peste cateva zile probabil cred ca ai dreptul sa mergi la OPC sau sa iti dea altul, ai dreptul sa ceri probabil altul, sau sa iti dea banii inapoi nu stiu dar mergi si i preseaza la cap ca au trecut 15zile si tu nu ai laptopul inapoi si ce se intampla, apoi mrgi la OPC daca nu e alta solutie. succeshappy