| RämsësAnca1976 a întrebat:

Am dat o comandă la eMAG și cand a venit curierul nu eram acasă. Am înțeles că ma contacteaza ei. Cam în cât ma vor contacta, voi plăti de 2 ori transportul?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu o sa platesti de 2 ori transportul.
Cat despre curier, de obicei primesti si un mesaj cu numarul lui de telefon. Daca nu il ai cauta pe net cu ce firma de transport lucreaza e-magul, suna-i, si zi-le in ce oras si zona stai, de obicei au curierii alocati pe zone si iti pot da datele lor de contact.

| tigru1 a răspuns:

Am patit asta de n ori...ma sunau si cand nu eram acasa...mi-au zis sa ma duc la sediu din orasul meu sa iau coletul. ajuns acolo spui numele si ce ai comandat

| RzV28 a răspuns:

De obicei primesti un mesaj de la firma de curierat dimineata prin care te anunta ca azi in intervalul de ore dat de ei vei primi comanda ca sa stii sa il astepti, dar daca nu raspunzi cand te suna curierul ca e la usa o sa iti duca coletul la sediul si il ridici tu personal. Oricum curierul ar fi trebuit sa te sune inainte sa ajunga la tine sau sa iti fi dat un mesaj ca are comanda ta si dupa il conctactezi tu sa vezi pe unde e.

| simplegirl2 a răspuns:

Nu..de ce sa platesti de 2 ori