| Vanessika a întrebat:

Hei! Am și eu câteva întrebări:
1. Dacă dau comandă pe Emag de trei lucruri și toate sunt vândute de firme diferite, curierul va veni o dată cu toate sau de 3 ori? Și voi plăti transportul o dată sau de 3 ori?
2. Credeți că este avantajos să iau pentru tabletă Samsung husă cu tastatură care se conectează cu cablu? Se va consuma mai repede bateria?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru produsele vandute de eMAG, produsele se trimit separat ca sa mearga treaba mai repede. De ex poate sa fie predat la curier un produs azi, apoi celalalt produs maine (daca comanzi 2 produse) si de obicei firma de curierat asteapta sa le ajunga comanda completa (ei stiu daca e completa sau nu) si apoi pun toate produsele in masina si ti le livreaza o data.
Daca sunt vandute de firme diferite e logic ca fiecare firma trimite coletul cand poate si cu ce firma de curierat are contract. Deci daca faci comanda diseara sau maine dimineata (pana in 7-8) cel mai probabil maine vor fi puse la curier coletele si poimaine vor ajunge (cam in cazul tuturor firmelor de pe eMAG, daca produsele sunt pe stoc). Dar ramane de vazut cu ce curier vine pentru ca ei nu scriu pe site cu ce firma de curierat colaboreaza. Si in caz ca comanzi de la mai multe firme e logic ca platesti transportul pentru fiecare

Tastatura mananca multa baterie, dar nu cred ca o sa o folosesti prea mult. Adica nu cred ca ai mereu ceva de tastat

| Vanessika explică (pentru Furnicuta000):

Bine de știut! Mulțumesc frumos!

19 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sunt 3 vanzatori diferiti chiar daca sunt pe acelasi site. O sa platesti pentru fiecare produs transportul.

| Vanessika explică (pentru Intruder19):

Nasol! Mulțumesc!

| sierra1 a răspuns:

1 foate probabil nu, plătești toate comenzile
2 da, nu

| Vanessika explică (pentru sierra1):

Aha! Mulțumesc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Dacă dau comandă pe Emag de trei lucruri și toate sunt vândute de firme diferite, curierul va veni o dată cu toate sau de 3 ori? De trei ori.
Și voi plăti transportul o dată sau de 3 ori?
De 3 ori.

| Vanessika explică (pentru sadrian46):

Bine, mulțumesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i pe cei de la eMAG daca curierul le va aduce toate comenzile in acelasi timp, sau va trebuii sa plătesti două transporturi, ei stiu cum livreaza marfa.

| Frank51 a răspuns:

Vor veni separat, transportul se plateste separat. Nu cred ca va fi o diferenta sesizabila la baterie cu husa.

| Vanessika explică (pentru Frank51):

Nasol cu transportul, mulțumesc frumos!

| gabicoo a răspuns:

Eu am pățit-o: am plătit de două ori curierul + că am primit produsele în două zile diferite prin firme de curierat diferite! Cel mai bine e să suni la Call Center-ul lor și să-i întrebi sau să le trimiți un mail și vezi ce răspuns primești!
Folosește tastatura virtuală. Ce vrei tu are impact asupra bateriei!

| Vanessika explică (pentru gabicoo):

Destul de nasol cu transportul, dar voi suna, poate rezolv ceva. Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

| aneliram a răspuns:

La 1. Nu vin toate odată

| Vanessika explică (pentru aneliram):

Nașpa! Mulțumesc!

| aneliram a răspuns (pentru Vanessika):

Npc! Nașpa rău.

| Balalau95 a răspuns:

1. daca sunt firme diferite vin fiecare separat si transportul e platit separat
2. dpdv al bateriei e mai dezavantajos, una fara fir are propria baterie

| Vanessika explică (pentru Balalau95):

Ok! Mulțumesc frumos!

| Balalau95 a răspuns (pentru Vanessika):

Cu placere