| SawCS96 a întrebat:

Am plasat o comandă pe Emag pe data de 23 septembrie 2018, pe la ora 11, dar am anulat-o caci gasisem o oferta mai buna pe alt site, dar luni primesc mesaj de la expeditor spunandu-mi ca voi primi produsele in cateva zile, totusi e sambata(29 sep.) si n-am primit nimic, e semn ca mi-a fost anulata comanda sau le voi primi cu intarziere? Pe eMAG imi spune ca produsele sunt livrate curierului, iar deasupra se afla cererea de anulare...
Va rog mult sa-mi spuneti!

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Îi spui curierului că ai anulat comanda, îi arăţi dovezile şi ce mai trebuie şi îi specifici "din ziua respectivă eu am anulat comanda, nu ştiu de ce au mai trimis"

Dacă ai dovezi şi arăţi că ai anulat din ziua respectivă nu văd motiv să păţeşti ceva pentru că dacă e aşa, nu ştiu de ce mai e cererea de "anulare" acolo, nu?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu ridici produsul de la curier (asta dacă chiar vine)

| SawCS96 explică (pentru Alexuţ02):

Și mai am o întrebare, dacă nu te superi, chiar crezi va mai veni curierul după o săptămână?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru SawCS96):

Când vine îi arăţi ce ţi-am zis şi nu o să fie probleme, nu-ţi fă tu probleme cu el laughing

| SawCS96 explică (pentru Alexuţ02):

Am înțeles! Știam oricum ce trebuie să fac, eu am întrebat de 2 ori dacă o să mai vină, căci au trecut 8 zile, cam exagerat pentru un drum atât de scurt.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru SawCS96):

Eu iau doar de la Media Galaxy. mi se par mai ok.