| Raymond020919 a întrebat:

Salut! Am cumparat un parfum prin eMAG, dar livrarea nu a fost de catre eMAG, prin alt vanzator. Am selectat un easybox pentru locul de livrare si a doua zi m-am razgandit si am anulat comanda. Azi, a treia zi am primit un email de la eMAG ca coletul a ajuns la easybox. Am platit online cu cardul si nu am primit banii inapoi doar un mesaj: "Am trimis cererea de anulare catre PRIME ADVERTISING. Statusul comenzii va fi actualizat dupa confirmarea primirii acesteia".
Atunci trebuie sa fac nimic si astept sa comanda fi anulata si dupa niste zile primesc banii inapoi?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca era parfumul care l-ai comandat, nu inteleg de ce te deranjeaza de unde este?
Emag livreaza produse de la multe firme.

| Crackman a răspuns:

Suna la eMAG ca doar ei ti au luat banii sau catre curier desi el nu ar avea treaba cu decat cu livrarea comenzii tale

| Minerva9709 a răspuns:

Mai bine ai suna la eMAG, ei te vor ajuta si iti vor spune ce poți face. Nu lasa asa lucrurile pentru ca nu îți vor returna banii. În orce caz legea spune ca ai 14 zile la dispoziție sa returnezi produsul, indiferent de motivul returului